Bal Merası(Arı Merası)

Bal merası(arı merası) arıçılık için son derece önemlidir.Bal  merası tohumlarına son yıllarda yoğun ilgi başlamıştır.TC. Çevre ve Orman Bakanlığı arıcılığı geliştirmek adına bal ormanı ve bal  merası projeleri üzerinde yoğun şekilde durmaktadır.Arı yetiştiriçiliği yapan bir çok kooperatif ve köylüler kendi imkanlarıyla bal merası tohumları ekmektedir.

Torunoğlu bal merası karışım tohumları bir çok tohumdan oluşmaktadır.Tohumlarımız arıların çok sevdiği bir çok çicekli mera bitkilerinden oluşmaktadır.Bazı ithal tohumlardan oluşmaktadır.Arıcılıkla uğraşan çiftçi artık Torunoğlu Tohumculuk desteğiyle,diyar diyar gezmeden,Torunoğlu bal  merası tohumlarını tarlasına ,kırlara,dağlara serpip ekerek daha çok bal üretimi yapabilmektedir.

Arayın bal merası konusunda size yardımcı olalım.Bal merası projesi firmamız tarafından titizlikle takip edilmektedir.

Organik bal üretimi bal merasyla çok daha kolaydır.Bal  merası çiceklenme dönemi bitiminden sonra kaba yem ve yem bitkisi olarak da değerlendirilir.

Bal Bal Bal ormanı ne dir? Ballı çicek açan ağaçlardan oluşturulan özel ormanlık alanlara bal ormanı denmektedir.Bu konuda Orman ve Su işleri Bakanlığı projeler yürütmektedir

 

Etiketler:Bal ormanı,bal ormanı eylem planı,bal merası,TC. Çevre ve Orman Bakanlığı,,bal,arı