Macar Fiğ Tohumu

Macar Fiğ Yetiştiriçiliği

Macar fiğ tek yıllık bir yem bitkisidir.Dekera 10-15 kg macar fiğ tohumu ekilir.Macar fiğ tohumu orta büyüklükte yumavarlak şekilli bir tohumdur.Son yıllarda macar fiğ yetiştiriçiliği yaygınlaşan bir yem bitkisi çeşididir.Macar fiğ tohumu adını ıslah çalışmaları yapıldığı Macaristan'dan almıştır.Macar fiğ baklagil ailesine ayit bir yem bitkisi tohum çeşidir.Yüksek besin ihtiva eden bir bir kaba yemdir.

Macar fiğ yem bitkisinin latince adı vicia pannocia'dır.Macar fiğ kaba yem bitkisi kıraç ve kurak arazilere son derece uyumlu bir bitkidir.Soğuk iklim koşullarına İçanadolu ve Doğuanadolu Bölgelerimizin sert iklim koşullarına dayanıklı bir yem bitkisi türüdür.Tek başına ekilebildiği gibi tahıllarla karışık mix olarakda ekilen bir yem bitkisidir.

Macar fiğ tarımı çok fazla iş güçü istemiyen bir bitkidir.Macar fiği danesi ve ve kuru ot balyası üretimi için ekilmektedir.

Macar fiğ tohumu fiyatları diğer yem bitkisi tohum fiyatlarına göre kg.fiyatı daha ucuzdur..Macar fiğ tohum fiyatları hakkında güncel bilgi almak için:0322 2398808  0555 9975075  0530 3005273