ITALIAN RYEGRASS MİX'LE İNEKLER OTA, GÜĞÜMLER SÜTE DOYSUN...

İtalian Ryegarss Mix Karışım Yem Bitkisi(İtalian Ryegrass Mix Yem Bitkileri)

İtalian ryegrass mix tek yıllık özel karışım yem bitkisi tohumudur.Erkençi ilkbahar ve sonbaharda ekilir.Çok yüksek besleyiçi özelliğe sahiptir.Sulu arazilerde 5-6 biçime kadar kurak arazilerde 2-3 biçim alınır.Dekardan sulu arazide 10-15 ton kurak arazide 5-8 ton yeşil ot üretilir.

İtalian ryegrass mix dekera 5 kg.ryegrass hayvan yem bitkisi tohumu ekilir.Tohum ekim derinliği 1.5-2 cm.dir.

İtalian Ryegrass mix normal ısı aralığında ekimden 35 gün sonra ilk biçime ulaşır.Her 17-18 günde biçim yüksekliğine ulaşır.Bir yıl boyunca mütemadiyen biçilir.Her biçimde dekardan 1.5-3 ton yeşil ot hasat edilir.

İtalian Ryegrass mix yem bitkisi,yeşi ot olarak günlük biçerek,slaj olarak ve kuru ot yapılarak hasat edilir.Kendi hasatımız olan 60 ton çivarında streç balyalı ryegrass paket ot silajı satılmıştır.

İtalianRyegrass mix,süt hayvancılığı ve besi hayvancılığı yapan hayvan yetiştiriçilerini,hazır yem ve mısır sılajı külfetinden kurtaracak çok değerli bir yem bitkisi çeşididir.Bu gün süt yemi,besi yemi ve saman ve ot fiyatları dudak uçuklatmaktadır.Ryegrass mix yem bitkisi tohumu hayvan yetiştiriçisini bu girdabtan çıkaracak seçkin bir yem bitkisidir.Yatırımcı sormakta süt inekciliği yapmak istiyorum para kazanabilirmiyim?Diye soru sormakta ryegrass mix yem bitkiniz varsa evet para kazanabilirsiniz.

ITALIAN RYEGRASS MİX'LE HAYVANLARINIZI UCUZA BESLEYEBİLİRSİNİZ

İtalian Ryegass mix yem bitkisi süt inekçiliği,besi tosunu yetiştiriçiliği,koyun ve keçi yetiştiriçiliğinde süt yemi ve besi yemi,mısır slajı tüketimini azaltır.Çok yüksek süt ve et artışı sağlar.

Bu yem bitkisi tohumu,yem bitkisi karışım tohumlarından oluşan,bir kaba yem çeşididir.Besi ve süt hayvanlarında  %25 et ve süt artışı sağlar.Hayvanlarda gebe kalma oaranını yükseltir.Tüylerde parlaklık sağlar.Tırnak ve meme sağlığında olumlu direnç sağlar.

Süt üretimi için italian ryegrass mix yem bitkisi çok kıymetli bir yembitkisi çeşididir.Türkiye'de süt üretimi için,süt üretim maliyetini ,ucuza maletmek için,çok sayıda süt üretim çiftlikleri ryegrass mix ot tohumunu ekmektedir.Ryegrass ve ryegrass mix yem bitkileri tohumları içerisinde yıldız yem bitkileridir.

Yerli fiğ(adi fiğ),macar fiğ,tritikale ,arpa,yulaf ve mısır slajı ekerek hayvancılıkdan hakettiğiniz kazanca ulaşamazsınız.Dekar başı en yüksek tonajlı ve en yüksek besin değerli ot ryegrass mix'de ekin çabucak kazanca ulaşın!!!

İlkbaharda 1 metre üzeri boy yapabilir.Çok yüksek kuru ot ve yeşil ot verimine sahiptir.

İtalian Ryegrass mix ot tohumu fiyat bilgisi ve tohum satın almak için Torunoğlu Tohum 0322 2398808 0532 2664041  0530 3005273 Adana

Etiketler:italian ryegrass mix,ryegrass,inek,lolium multiflorum,italyan ryegrass,kışlık yem bitkisi,besi,otu,süt,ot tohumu,ot slajı,italyan çimi,ingiliz çimi,yem bitkileri nelerdir ve nerelerde yetişir.