Mix 5'li Karışım Yem Bitkisi

Mix 5' li karışım yem bitkisi: Mix 5'li karışım tek yılık BUĞDAYGİL ve BAKLAGİL karışımlarından oluşan tek biçimlik bir yem bitkisidir. İçeriğinden dolayı yüksek PROTEİN ve ENERJİ kaynağıdır.Hayvanlarda çok yüksek verim artışı sağlar. Hem kuru ot olarak hem de silajı yapılarak değerlendirilir.Karışımında kullanılan tohumlarımızın tamamı sertifikalıdır. Dekara 12-15 kg ekilir, ekim zamanı sonbahar buğday ekim zamanıdır.MEVSİMSEL YAĞIŞLAR ile kurak arazilerde yetişebilme özelliğinden dolayı çiftçilerimizin en tercih ettiği üründür. Kış sezonunda arazilerimiz boş kalmasın susuz yetiştiriciliği yapılır ve toprağa azot bağladığı için sonrasında ekilen üründe verim artışı sağlar. Bölgelere göre değişmekle beraber Nisan, Mayıs ayında hasat edilir.

Hem sulu arazilere hem de kuru arazilere ekim yapılabilmektedir. Mevsimsel yağışlarla kuru arazilerde ekimi yapılabilmektedir.

Karışımlar şu şekildedir.

%35 Macar Fiğ Tohumu
%35 Yem Bezelyesi Tohumu
%10 Kılçıksız Buğday Tohumu
%10 Kışlık Yulaf Tohumu
%10 Tritikale Tohumu
 

 Kışlık bir bitkidir. Mükemmel bir enerji ve protein dengesi vardır. Hayvan beslemede mükemmel bir seçenektir. Haymix'in içinde bulunan buğdaygiller, karışımda bulunan baklagillerin olumsuz etkilerini dengelemektedir. Özellikle kuru otu çok kalitelidir. Silajıda mükemmel olmaktadır. Dekara ortalama 1-1.5 ton kuru ot verebilmektedir; 4-5 ton silaj verebilmektedir.
Türkiye'nin tüm bölgelerinde problemsiz yetiştiriciliği yapılabilmektedir. Son yıllarda yoğun rağbet görmektedir. 
Haymix yem bitkisi karışımda bulunan baklagiller nedeniyle toprağa yoğun azot vermektedir. Toprağın zenginleşmesini sağlamaktadır. Pamuk tarlalarında münavebe ekimi için tavsiye ettiğimiz bir yem bitkisidir. İnek, manda, at, koyun ve keçiler tarafından severek tüketilir.

Detaylı Bilgi Almak İçin ve Sipariş İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz
0 322 239 88 08 - 0 532 266 40 41​