Haymix Karışım Yem Bitkisi

Haymix 5'li karışım yem bitkisi: Haymix tek yılık Buğdaygil ve Baklagil karışımlarından oluşan tek biçimlik bir yem bitkisidir. Hayvanlarda çok yüksek verim artışı sağlar. Hem kuru ot olarak hem de slajı yapılarak değerlendirilir. Karışımında kullanılan tohumlarımızın tamamı sertifikalıdır. Dekara 12-15 kg ekilir, ekim zamanı sonbahar buğday ekim zamanıdır.

Hem sulu arazilere hem de kuru arazilere ekim yapılabilmektedir. Mevsimsel yağışlarla kuru arazilerde ekimi yapılabilmektedir.

Karışımlar şu şekildedir.
%35 Macar Fiğ  
%35 Yem Bezelyesi
%10 Kılçıksız Buğday
%10 Kışlık Yulaf
%10 Tritikale 

Kışlık bir bitkidir.Mükemmel bir enerji ve protein dengesi vardır. Hayvan beslemede mükemmel bir seçenektir. Haymix in içinde bulunan buğdaygiller; karışımda bulunan baklagillerin olumsuz etkilerini dengelemektedir. Özellikle kuru otu çok kalitelidir. Silajıda mükemmel olmaktadır. 
Dekara ortalama 1 ton kuru ot verebilmektedir; 4-5 ton slaj verebilmektedir.
Türkiye'nin tüm bölgelerinde problemsiz yetiştiriciliği yapılabilmektedir. Son yıllarda yoğun rağbet görmektedir. 
Haymix yem bitkisi karışımda bulunan baklagiller nedeniyle toprağa yoğun azot vermektedir. Toprağın zenginleşmesini sağlamaktadır. Pamuk tarlalarında münavebe ekimi için tavsiye ettiğimiz bir yem bitkisidir. İnek, manda, at, koyun ve keçiler tarafından severek tüketilir.
Daha detaylı bilgi sipariş için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.