Soya Küspesi

Torunoğlu Tohumculuk soya küspesi yurtiçi ve yurtdışı satışlarına başlamış bulunmaktadır.Yüksek proteinli yeni üretim soya küspesi istenilen kamyon bazında satışa sunulmuştur. Soya küspesi fiyatları hakkında bilgi almak için firmamızla iletişime geçiniz.

Soya  küspesi , soya tanelerinin yağının alındıktan sonra geride kalan protein bakımından oldukça zengin bir bitkisel yemdir. İçerisinde protein, yağ, kalsiyum, fosfor, selüloz ve kuru maddeler barındırır.

Hayvan beslemede altarnatifi olmayan eşsiz bir besin , protein kaynağıdır. Hayvancılığın vazgeçilmez yemidir.

.Soya en çok Ege , Akdeniz , Güneydoğu Anadolu ve Karadeniz bölgesinde üretilir. Hammaddeleri bu bölgelerde bulunmaktadır. En fazla küspe bu bölgelerdeki fabrikalarda üretilir. 

Fabrika yemlerinde rasyonun bel kemiğidir. Besicilik alanında özellikler büyükbaş, küçükbaş, kanatlı ve balık beslemede önemli bir yere sahiptir. Süt ineklerinde yüksek süt artışı ortaya koyar. Tüm yemlerle karışım yapılabilinir. Ülkemizde soya üretimi yeterli düzeyde olmadığı için soya ithalatı yapmak zorunda kalmaktayız.

 Ülkemizin hayvancılığının gelişebilmesi için  danelik soya üretimini ve slajlık soya fasulyesi üretimini hızla arttırmaya mecburuz.Yağı çekilen soyadan küspe üretimi Türkiye’de yapılmaktadır. Dünya yem edsüstrisinde , eşsiz bir protein kaynağı olduğu için yılın her günü ticareti yapılan bir yem hammaddesidir. Dünya borsalarında sürekli işlem görmektedir.

Hayvan beslenmesinde altarnatifi olmayan bir yem hammaddesidir. En çok protein oranını taşıyan küspe türüdür.

Soya küspesi besin değerleri ;

Protein: %45-%48

Enerji (kj): 3250-3400

Soya küspesi ton fiyatını öğrenmek için bizimle irtibata geçiniz