Gazania Splendens Hybr.F1  (Koyun Gözü )

Ekim Zamanı :         Ocak - Mart

Gelişme Zamanı :    13-15 haftadır.

Çimlenme :               5 gün 21-24 C sıcaklık uygundur. Sonraki etapta 18-20 C sıcaklıklar uygundur. Kompakt bir fide elde                                           edebilmek içim 12-14 gün uygulaması yapılır.

EC:                             Düşük derecede tuzluluk ister. 

Nem :                         Kuru ortamlarda çok iyi perfonmans gösterir. boylanmayı önlemek amacı ile bitkiye ıslak kuru evreler                                          geçirtilir.

Tohum Kapağı :         Tohum kapağı oluşturulur.

Gelişim Sıcaklığı :     Gündüz aynı ısı değeri korunurken , gece ısılar 12-16 C'e düşürülür. Düşük sıcaklıklar gelişim süresini                                        uzatır.

PH:                              5,8-6,2

Gazania'lar 20-25 cm boyundadır. Farklı renk seçenekleri bahçelerde oldukça etkili bir görünüme sahiptir. Bordür bitkisi olarak ve bahçe bitkisi olarak faydalanılan çeşidin , kısa ve güçlü saplar üserinde geniş çiçekler mevcuttur. Bol güneşli yerlere ekilir, bahçe kenarında , bordur ve geniş kaplarda toplu ekimi yapılabilir. sıcak ve kuru iklimler için oldukça ideal olup , ılıman iklimlerde kışı geçirebileceği için yer örtücü olarak da kullanılır.

Online Alışveriş Hemen Ara