Petunia Trailing Hybr.F1 (Sarkık Petunya)

Ekim zamanı:Ocak-Mart

Gelişim zamanı:10-12 hafta 

Çimlenme: 22-24ºC’de çimlenme gerçekleşir çimlenmenin son aşamalarında sıcak18-20ºC’ye düşürülür.                                   Şaşırtmada sıcaklık 16-18ºC olmalıdır. Düşük aydınlık şartlarında 15º altında ısılar çiçeğe gelmeyi                                               geciktirir.

EC: Düşük derece tuzluluk oranları uygundur.

Nem:Nem oranı yüksek derecede olmalıdır.  

Tohum Kapağı:Tohumun nem oranını koruyabilmek içi kapak oluşturulur.

Gelişim Sıcaklığı:Tomurcuk tutmak için şaşırtmadan sonraki ilk 4-6 hafta boyunca Petunya’ların 15ºC üzerinde gece ısısına ihtiyacı vardır. Tomurcuklanmadan sonra  gece ısıları 13ºC’ye düşürülerek alt dallanma ve kompakt yapılanma desteklenebilir ancak, bu düşük ısıların açmak üzere olan çiçek sayısında eksilmelere neden olacağı da göz arda edilmemelidir.

PH:5,8-6,2

 

Ramblin tırmanıcı Petunya’lar üreticiler için yeni bir ıslah ve kolay bir seçimdir. Sadece 20-25cm. boylandıkları halde kollarının uzunluğu 1mt.’yi bulur. Rakip çeşitlerden iki hafta erkenci ve kompakt bir yapıdadır ve çiçekleri tüm bitkiyi kaplar. Bu kısa boylu ama yayılıcı çeşit  geniş bahçe yataklarında, asmalı sepetlerde, başka bitkilerle birlikte ekileceği konteynırlarda çok gösterişli bir görünüm verecektir.

 

Sarkık petunya çiçek tohumunun fiyatları ve sarkık petunya çiçek tohumu hakkında daha fazla bilgi almak için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

 

 

 

 

 

Online Alışveriş Hemen Ara