Çim TohumuÇim tohumu ve peyzaj yeşil alanlar, hayatımızın bir parçası olmuştur. Dünyada baş gösteren küresel ısınma ile birlikte yeşil alan ve çim alanlarının önemini daha da arttırmıştır. Gelecek nesillere yemyeşil parklar, mesire alanları ve bahçeler oluşturmak insanlarımızın kentsel yaşamda yaşam kalitelerinin yükseltilmesinde önemli bir görev görmektedir.

Çim tohumlarımız Dünyanın önde gelen çim tohumu üretici firmalarının ürettiği çim tohumlarıdır. Sıcaklığa ve kurağa dayanıklı çim tohumları son yıllarda daha da öne çıkmaktadır. Çünkü dünyada baş gösteren su kıtlığı nedeniyle az suyla yetişen çim tohumları büyük önem arz etmektedir.

Satışını yaptığımız çim tohumlarından bazıları şu şekildedir:

 • Bermuda Çimi (Bermuda Grass, Cynodon Dactylon),
 • Buffalo Çimi (Buchloe Dactlyloides),
 • Fare Kulağı (Dichondra Repens),
 • Narin Kırmızı Yumak (Festuca Rubra Trichopylla),
 • Süs Yoncası (Trifolium Repens),
 • Çayır Salkım Otu (Poa Pratensis),
 • Kırmızı Yumak (Festuca Rubra Rubra),
 • Narin Tavus Otu (Agrostis Tenius)
 • Uganda Çimi (Cynadon Transvaalensis),
 • Tarla Ayrığı (Agropyron Repens),
 • Bataklık Tavus Otu (Agrostis Stolonifera),
 • Mavi Koyun Yumağı (Festuca Ovina),
 • Japon Çimi – Kore Çimi (Zoysia Japonica),
 • İngiliz Çimi (Lolium Perenne),
 • Kamışsı Yumak (Festuca Arundinacea),
 • Adi Kırmızı Yumak (Festuca Rubra Commutata).

Çim tohumu satış politikamız kalite ve uygun fiyat prensibinde devam etmektedir. Çim tohumu satışlarımız toptan ve perakende olarak sürmektedir. 81 vilayete çim tohumu satışlarımız süreğendir. Her bölgenin iklim özelliğine uygun çim tohumları tekli ve çoklu karışım olarak satış yapılmaktadır. Çim ekili alanların insan sağlığı için çok önemlidir. Çim ekilmiş yerler havayı temizler. Karbon monoksiti havadan alır ve havaya oksijen salınımı yapar.

Toprağın üstünü sararak yağmur ve rüzgardan dolayı oluşan çamuru ve tozu engelleyerek kirliliğe karşı önem arz eder. Çim tohumu ekimiyle oluşan yeşil alanlar, yüzeydeki nem ve sıcaklığın dengelenmesini sağlar. Çim tohumuyla yeşillendirilen alanlar park, bahçe ve mesire alanlarımızın çok güzel bir görüntü oluşturmasını sağlar.

Sporcu sağlığı açısından çim sahaların olumlu yönleri bulunmaktadır. Sporcuların düşmeye bağlı sakatlanmalarının önüne geçebilmektedir. Çim alanları kuşlara ve böceklere ev sahipliği yapar. Onların beslenmesi için uygun ortam oluşturur. Toprak kayması ve erozyonu da engellemektedir. Peyzaj alanları için, en iyi çim tohumlarımız tüm müşterilerimizin kullanımına hazırdır.

Çim tohumu fiyatları ve çim tohumu satın almak için firmamız Torunoğlu Tohumculuk arayabilirsiniz.
0532 266 40 41 – 0322 239 88 08

Çim Tohumu ve Şehirleşme

Yirmibirinci asırda insanoğlu şehirlerde beton blokların arasında dört duvar arasında tabiattan kopuk ruhsuz bir yaşama mahkum edilmiştir.Çim yetiştiriciliği yeşil alan ve peyzaj uygulamarıyla çim tohumu ekimiyle insan şehirde bir nebze olsun ruhunu dinlendirecek park bahceler oluşturulmaktadır.Çim tohumu tüketimi ve kişi başına düşen yeşil alan yüzölçümü bir kalkınmışlık ölçüsü haline gelmiştir.

Çim tokumu ekilişi son yıllarda ülkemizde de artışlar kaydetmektedir.Torunoğlu tohumculuk en kaliteli çim tohumlarını, en iyi çim tohumlarını en ucuz fiyata satarak her apartman,site ev,park bahce,yol ve refüjler yem yeşil olsun hedefindedir.İnsanlar mutlu olsun,günün getirdiği stres ve yorgunluklardan uzaklaşsın arzusundadır.Çim tohumu yetiştiriciliği ülkemizde yeteri seviyede değildir. Çim tohumu ve yeşillik doğanın bize armağanıdır. Bırakın insanları evcil hayvanlar bile çim ekilmiş, yeşillendirilmiş alanlarda oynamakta ve mutlu olmaktadırlar. Çim tohumu geliştirilmesi ve araştırılmasına ülkemiz kayda değer bir yatırım yapmamıştır. Çim tohumlarında ana hatlarıyla yabancı ülkelere bağımlı halde bulunmaktayız.İvedilikle çim tohumuna ciddi kaynaklar aktarılarak ıslah çalışmalarına başlanılmalıdır. Yerli çim tohumu geliştirilmesi konusunda ki sektörün önünde ki engeller kaldırılmalıdır.

Çim tohumu firmaları arasında Torunoğlu Tohumculuk ucuz fiyat yüksek kalite prensibiyle hareket etmektedir.En iyi çim tohumu markalarını en ucuz fiyata satmaya gayret etmekteyiz.İthal çim tohumu çeşitlerini anlaşmalı olduğumuz kargolarla sipariş verdiğiniz çim tohumunu 24 saatte adresinize teslim etmekteyiz.Çim tohumu satış yerleri arasında şirketimiz hızlı ulaşımı amaçlamaktadır.Çim tohumu birim fiyat,çim tohumu fiyatları ne kadar,çim tohumu kaç lira,kaç para? Diye tasa etmeyin Torunoğlu Tohum size en dayanıklı en özel çim tohumu markalarını,en kalite çim tohumlarını ucuz fiyata satışını yapmaktadır.Satılık çim tohumları şirketimizde yeni üretimdir ve en üst seviyede çimlenme gücüne sahiptir.Sıçağa ve soğuğa en dayanıklı çim tohumlarını sizlerin kullanımına sunmaktayız.Çim hakkında herşey,detaylı bilgileri web sitelerimizde okuyucularımızla paylaşıyoruz.Sıcak  iklim ve soğuk iklim çim türlerini sizlere ulaştırmaktayız.

Büyükşehirlerimiz İstanbul, Ankara, Adana, İzmir, Bursa, Konya, Samsun, Erzurum, Diyarbakır, Gaziantep, Mersin, Antalya ve Tüm Türkiye geneline çim tohumları çeşitlerini hızla ulaştırmaktayız. Çim tohumu ekim ve bakımında teknik destek sağlamaktayız.Çim tohumu nerden satın alınır? Çim tohumu nerede bulunur? Çim tohumu çeşitleri kalite ve uygun fiyat prensibiyle Torunoğlu Tohumculuk firmasından satın alınır. Çim tohumu satan firmalar arasında firmamız çim tohumu toptan ve perakende satışlarımız uygun fiyat prensibiyle devam etmektedir. Çim tohumu karışımlarını şirketimizden hızlı şekilde satın al.Sıçağa ve soğuğa dayanıklı çim tohumu çeşitlerini sizler için hazırlamaktayız. Çim tohumu ekimi, çim bakımı ve çim hastalıkları konusunda teknik destek, sağlamaktayız.

Çim Tohumu Sipariş Hattı:0322 239 88 08 - 0555 997 50 75 - 0532 266 40 41  0530 300 52 73 ADANA

 

 

Online Alışveriş Hemen Ara