Arpa Tohumu

Arpa tohumu iki sıralı ve altı sıralı olarak satışa sunmaktayız. 2 sıralı arpa tohumlarından bazıları, Manava Arpa Tohumu, Oberek Arpa Tohumu şeklindedir. 6 sıralı arpa tohumlarından bazıları, Ramata Arpa Tohumu, Placidia Arpa Tohumu, Turbo Arpa Tohumu, Efsane Arpa Tohumu şeklindedir. Tigem Arpa tohumu çeşitleri, Altıkat Arpa Tohumu, Aydanhanım Arpa Tohumu, Burakbey Arpa Tohumu, Dara Arpa Tohumu, Kıral 97 Arpa Tohumu, Refleksiyon Arpa Tohumu, Tarm92 Arpa Tohumu şeklindedir.  Arpa tohumu tüm ülke genelinde ekilebilinir. Sulu kuru tüm arazilerde yetişir. Arpa hayvan beslemenin temel taşıdır. Binlerce yıldır hayvancılık kültürümüzün bir parçasıdır. Arpa tek başına bir hayvanı besleyebilir. Hem enerji hem protein ihtiva eden çok kıymetli bir bitkidir. Arpayı erken dönemlerde yeşil olarak otlatılabilinir. Sonrasında gübre atılıp tahıl için biçime bırakan çiftçiler vardır. Arpa hem dane verimi için hem de ot verimi için otluk olarak ekilebilinir. Arpa tohumlarımız sertifikalı birinci kalite tohumlardır. Türkiye'nin her tarafına hızlı kargolarımızla arpa tohumu çeşitlerini ulaştırmaktayız. Arpa tohumu fiyatlarını imkan dahilinde uygun tutmaya gayret etmekteyiz. Arpa tohumu ekim zamanı yurt genelinde sonbahardır, Doğu Anadolunun aşırı sert iklim bölgelerinde erkenci ilkbahar ekimi yapmak donlara karşı korunmak için daha doğru olur. Arpa buğday kadar çok gübre istemez. Çok fazla bakım beslemeye ihtiyaç duymaz. 

Tek yıllık uzun gün bitkisidir.En çok kardeşlenen tahıllardan biridir. Kıraç arazilerde de naz etmadan yetişir. Buğdaydan sonra en çok ekimi yapılan tarla bitkisidir.

Arpa çoğunlukla yemlik olarak ekilir.Yem değeri yaklaşık olarak mısır kadardır. Protein oranının fazlalığı yemlik arpalarda önemlidir.

Ekimi: Dekara 20 kg tohum atılır.Ekim derinliği kışlık ekimlerde 4-6 cm, yazlık ekimlerde 3-4 cm olmalıdır.Gübeleme buğdaydaki gibidir.Genellikle buğdaydan daha erken hasata gelir. İki sıralı ya da 6 sıralıdır.Erken hasat arpanın kalitesini bozar ve verimini düşürür.

Bolca verim ve kaliteli ürün elde etmek için yeteri kadar toprak neminin sağlanmış olması gerekir.

Yüksek verimli satılık arpa tohumlarımızdan sizde satın alabilirsiniz.Arpa tohumu fiyatları için firmamızla iletişime geciniz.Arpa tohumluğumuz yeni üretimdir ve en yüksek çimlenme gücüne sahiptir.İki sıralı ve altı sıralı arpa tohumu çeşitleri firmamızda satılmaktadır.Güncel arpa tohumu 2022 fiyatlarını öğrenmek için arayınız.

 

Etiketler:iki sıralı arpa tohumu,altı sıralı arpa tohumu,arpa tohumu fiyatları

Online Alışveriş Hemen Ara