Kinoa Tohumu

Kinoa Ant Dağları'nda yetişen Peru kökenli bir bitkidir. Dünya'nın pek çok yerinde keşfedilen Kinoa , kullanım ve faydaları ile bir çok yetiştiricinin dikkatini çekmeyi başarmıştır. Kinoa'nın geçmişi 5000 yıl öncesine dayanıp İnkalar'ın tarımsal besin kaynağı olarak hasat ettiği sanılıyor. Bununla birlik Güney Amerika'da Mayalar tarafından da ziraati yapılmıştır.

Türkiye'ye en uygun çeşit Peru Kinoa çeşididir. Ülkemizde ve dünyada Kinoa; market raflarında yer etmeye, markalı restoran ve beş yıldızlı otellerin mutfaklarına girmeye başlamıştır. Dünyaca ünlü sağlık uzmanlarının beslenme tavsiyesi , vejeteryan ve diyetisyenlerin tercihi haline gelmiştir.

Kinoa tohum renkleri sarı, kırmızı, beyaz,mor, kahverengi ve siyah olabilmektedir.

Kinoa tohumundan dekara 700 gr tohum ekilir. Dekardan 300-400 kg Kinoa hasat edilir.Ekim derinliği 1-2 cm olmalıdır. Ekim- Kasım aylarında ve erkenci ilkbaharda ekimi yapılabilir, Hasadı Haziran Temmuz aylarında yapılır. Biçer-döver ile rahatlıkla hasadı yapılabilir. 

Zorlu tabiat şartlarına dayanıklılığı ve kolay adaptesi ile tanınmaktadır. Kuraklığa dayanıklı çok su ihtiyacı olmayan bir bitkidir.

Yetiştiricisine müthiş kazanç sağlayan bir bitkidir.

Kinoa tohumu satışlarımıza başlıyoruz. Kinoa tohum fiyatlarını öğrenmek için firma iletişim numaralarımızdan bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Kinoa tohumu nerede satılır, kinoa tohumunu nereden bulabilirim diye düşünmeyin, kinoa aktarda bulunur mu diye aramayın bizimle iletişime geçin en iyi kinoa tohumunu bulmanız konusunda yardımcı olalım.

Etiketler: kinoa tohumu,kinoa yetiştiriciliği,kinoa tohumu fiyatları,kinoa satın alan firmalar, 

Online Alışveriş Hemen Ara