Yağlık Ayçiçeği Tohumu

Ayçiçeği yağlık ve çerezlik olmak üzere iki kategoride toplanmaktadır. Ülkemizde en çok yağlık ayçiçeği olarak yetiştiriciliği yapılmaktadır. Ayçiçeği bitkisel yağ tüketiminde ilk sırada yer almaktadır. Üretim tüketimi karşılamamaktadır. Aradaki açık ithalatla karşılanmaktadır.

Ayçiçek ziraatinde Trakya Bölgesi başı çekmekte sonra diğer bölgeler gelmektedir.

Ayçiçeği kurağa son derece dayanıklıdır. Ekimi havalı mibzerle 70 cm sıra arası, 25 cm sıra üzeri olacak şekilde ekilir. Tohum ekim derinliği 5-6 cm'dir. Ayçiçeği tohumundan dekara 400-500 gr tohum ekilir. Ayçiçeği ekim zamanı  Akdeniz bölgesinde Şubat ayında başlar diğer bölgelerde Mart Nisan Mayıs ayı gibi devam eder.

Ayçiçeği ekimden 120 gün sonra hasata gelir. Temmuz Ağustos aylarında biçilir. Hasat biçer döverle yapılır.

Dekardan verimi kuru ve sulu arazilerde 150-200-550 kg arasında değişir.

Yağlık ayciceği tohumu firmamızda sertifikalı ve yüksek verimlidir.Çerezlik ayçiceği tohumu ve yağlık ayçiceği tohumlarını firmamızdan sipariş edebilirsiniz.Yüksek verim kapasiteli ayciceği tohumlarımızdan siz de firmamızdan satın alabilirsiniz.Ayciçeği tohumlarımızdan yüksek kazanç elde edebilirsiniz.Ayçiceği tohumu çeşitleri ve ayçiceği tohum fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak için şirketimizi arayabilirsiniz.Ayçiceği tohumlarını anlaşmalı kargolarla 1-2 gün içinde adresinizde olacaktır.

Etiketler:Ayçiceği tohumu,ay çiceği tohumu çeşitleri,ayçiceği tohumu fiyatları

Online Alışveriş Hemen Ara