Barbunya Tohumu

Barbunya sofralarımızdan eksik etmediğimiz yüksek besleyici özelliği olan bir baklagildir. Bilhassa zeytinyağlısı mükemmel bir lezzettir. Akdeniz ülkelerinin mutfaklarında eksik olmaz. Sonbaharda yapılan hazırlıklar arasında barbunya konserveleri de yerini alır. Ya da buzluğa atılarak kış mevsiminde severek tüketilir.

Barbunya ilkbahar, yaz ve sonbaharda ekilebilir.Ekim derinliği 3-5 cm'dir. Sıra üzeri 7-10 cm, sıra arası 40-60 cm'dir.Barbunya tohumunu ekmeden 1 gün önce suda ya da ıslak bezde bekletilmesi çimlenme oranını artırır. Ayrıca barbunya suyu seven bir baklagil olduğundan, özellikle yağmurlama ile sulama ihmal edilmemelidir.

Barbunya ziraatinde ya fide ya da tohum kullanılır. Barbunya tarımı aynı kuru fasulya tarımında olduğu gibidir. Barbunya İtalya'da geliştirilmiştir.

Ülkemizde en çok Ege Bölgesi'nde yetiştirilir. Ekimden sonraki yaklaşık 60-75 günde hasata gelir. Dekardan verimi 1300-1700 kg arasındadır. 

Barbunya Tohumu Çeşidimiz : Özdemir Barbunya Tohumu ( Kira Barbunya olarak da bilinir.)

Firmamız barbunya tohumu satışlarına başlamış bulunmaktadır. Barbunya tohumu fiyatları ve barbunya tohumu çeşitleri hakkında bilgi almak, size uygun barbunya tohumunu öğrenmek ve en iyi fiyata satın almak için firmamıza ulaşabilirsiniz.

Etiketler: barbunya tohumu fiyatları, barbunya tohumu çeşitleri, barbunya ytiştiriciliği

Online Alışveriş Hemen Ara