Şeker Pancarı Tohumu

Şeker pancarı bir endüstri bitkisi olup ülke tarımı için son derece önemlidir.Şeker pancarı ülkemizde yaygın tarımı yapılan bir bitkidir.Ülkemiz çiftçimizin kalkınması için büyük bir ekonomik değere sahiptir.Şeker pancarı tarımı daha ziyade İçanadolu,Doğuanadolu ve Marmara Bölgelerimizde yapılmaktadır.

Pancar alımlarını şeker fabrikaları yapmaktadır. Ülkemizde pancar ekimleri kotayla yapılmaktadır. Pancardan şeker üretildikten sonra ortaya çıkan pancar küspesi hayvan beslemede kullanılır. Yine ortaya çıkan melas yem sektöründe değerlendirilir.

Pancarı ekim zamanı sahilde Şubat ortasında , İç Anadolu ve geçit bölgelerinde Marrt sonu Nisan ortası Doğu Anadolu'da Nisan sonunda ekim yapılır.Pancarı hasatı 10 Eylül - 10 Ekim arasında yapılır. Sıra üzeri 20-25 cm sıra arası 45 cm'dir. Çıplak pancar tohumundan dekara 250-300 gr, Kaplı pancar tohumundan dekara 325 gr tohum ekilir.

Pancar hasatı 10 Eylül- 10 Ekim  arasında yapılır. Bir dekardan 9-10 bin bitki en yüksek verimi verir.

Şeker pancarı tohumu satışında yüksek verimli hastalıklara dayanıklı ve sertifikalı tohumların satışına başlamış bulunmaktayız.Şeker pancarı yetiştiriçiliği ülkemizde yaygın yapılan bir tarla bitkisidir.Şeker pancarı tohumu çeşitleri ve şeker pancarı tohumu fiyatları hakkında detaylı bilgileri firmamızdan alabilirsiniz.

Etiketler:Şeker pancarı,şeker pancarı tohumu,şeker pancarı tohumu fiyatları

Online Alışveriş Hemen Ara