Soya Bakterisi (Signum-Premax)

Firmamız soya bakterisi satışlarına devam etmektedir.Soya bakterisi toptan ve perakende fiyatlarıyla satışa sunulmaktadır. Soya bakterisi çeşitleri ve soya bakterisi fiyatları hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Signum, Osmo-Protection Teknoloji ile üretilmektedir. Bu teknoloji aşağıdakileri sağlar:

  • Soya Tohumu üzerinde uzun süre bakteri yaşamı 
  • 10 kat daha fazla bakteri konsantrasyonu 
  • Çok sayıda ve hızlı inokulasyın 

Soya Bitkisinde Azot Bakterisi:

Atmosferde en yüksek oranda bulunmasına rağmen eksikliği en çok görülen azot,bitkilerin en fazla ihtiyaç duyduğu besin elementlerinden biridir.Hiçbir canlı azotu doğrudan kullanma yeteneğine sahip değildir.Atmosferde bol miktarda bulunan bu moleküler azotun amonyum formlarına indergenerek yarayışlı hale geçmesine azot figsasyonu denir.Azot figsasyonu sonucu yılda 175 milyon ton azot tespit edilmekte ve bununda yaklaşık yarısı Rhizobium spp. bakterilerinin baklagillerle olan simbiyotik ilişkisi sonucu bağlanmaktadır.

Baklagillerde azot figsasyonu,rhizobium bakterileriyle olan simbiyotik ilişki sonucunda oluşan ve nodül denilen yumrucuklar vasıtasıyla yapılmaktadır.Bu sayede baklagiller,hem kendi ihtiyacı olan azotu karşılamakta hemde kendinden sonra ekilecek bitkiye azot bakımından zengin bir toprak bırakmaktadır.Ayrıca baklagillerde bakteri aşılmasının vejitatif gelişme,kuru madde oluşumu,dane verimi,nodül oluşumu,nodül ve danede azot içeriğini etkilediğini birçok araştırıcı tarafından ortaya konmuştur.Ancak bakteriler taradından azot figsasyonunun gerçekleştirilebilmesi için ortamda o bitkiye uygun bakterinin olması şarttır.

 

Kullanım Şekli:

Kullanılacak olan her bir paketin içerdiği azot bakterisi içeriği 50kg tohumu inokulasyonu için uygundur.En iyi sonuç için birlikte verilen ve bakterinin soya tohumu üzerinde canlılığını uzatıp koruyan Premax Protector ile birlikte kullanılır.

Signum bitki gelişiminin erken dönemlerinde biyokimyasal sinyalleri destekleyen,bitki ve bakteri arasında iletişim kurmasını hızlandıran,azot tutunum kapasitesini maksimuma çıkaran bir biyopreparttır.

Tohum Uygulaması:

1.150ml Signum Bio-inductor ile 50ml Premax Protector'ü homojen bir karışım oluşturmak için önceden karıştırın.

2.50kg tohuma uygulanan 200ml karışım kullanın ve eşit bir şekilde kaplanana kadar iyice karıştırın.Uygulama sonrası tohumu havalandırın.

3.Serin 25 derecenin  altında,karanlık ve iyi havalandırılan bir yerde depolayın.

Karışabilirlik ve Uygulama:

Tohum uygulamasına başka bir ürün daha eklemek istiyorsanız,Signum Bio-İnductor ile karışabilir olup olmadığını bilmek için lütfen tedarikçiniz ile iletşime geçin.

(NOT):Uygulamada ek su veya diğer yabancı sıvıları kullanmayınız.Uygulamadan önceki tohum kalitesi,boyutu,nem oranı ve çimlenme yüzdesi tohum uygulaması yükleme miktarını ve uygulama sonrası tohum tutarlılığını etkileyecektir.Uygulamadan önce lütfen tohum kalitesini test sağlayın.Bu ürün tescilli ve sertifikalı tohumlar üzerinde test edilmiştir ve tavsiyeler tohum uygulama performansında ve dikim alıştırmalarında kaliteyi sağlamak doğrultusunda verilmiştir.

Premax Protectur'ün Görevi ve Özelliği:

  • Bakteriyi tohuma yapıştımak,bakteri ve yeni gelişen kökler arasında gereken yakın teması kurmak.Bu yakın temas kök tüylerinin hızla kolonileşmesine izin verir,nodül sisteminin etkili bir şekilde kurulmasına yol açar.
  • Tohum inokulasyonu sonrası farklı sitres koşulları arasında çok sık karşılaşılan bi problem olan azot bakterisine hücresel korumadan korur.
  • Bakteriyi besleyerek inokulasyon ve çimlenme arasında metobolizmalarını aktifliğini korumak.

Etiketler: Soya bakterisi, soya bakterisi çeşitleri, soya bakterisi fiyatları, soya bakterisi satışı, soya bakterisi signum premax, soya fasulyesi bakterisi

Online Alışveriş Hemen Ara