Bataklık Çayır Mera Tohumu

Bataklık arazilerde, su yükseliş ve çekilmelerin olduğu göl, baraj ve ırmak kenarlarındaki arazilere ekilir. Uzun süre su altında zarar görmeden yetişebilen özel bir yem bitkisi çeşitidir. Bataklık çayır mera tohumu firmamızın geliştirdiği bir milli çayır mera tohumudur. Dekara 5 kg ekilir. Mera tohumu ekiliş zamanı İlkbahar ve Sonbahardır. Bu yem bitkisi, otlatılarak,biçilerek ve slajı yapılarak değerlendirilir. Çayır mera tohumu bataklık araziler için, geliştirme ve ıslah çalışmalarımız devam etmektedir. Torunoğlu Tohumculuk Tohumculukta yabancılara avuç açmayan bir milli tohumculuk politikası takip etmektedir.

Hala halkımızın elinde dedelerimizden bize miras kalmış, yok olmadan bu güne ulaşmış tüm yerli tohum çeşitlerinin bir hazine gibi korunmasını bir vatan savunması olduğunu hatırlatır, bu milli tohumları hibrit tohumların ekildiği arazilerden uzak noktalara ekilmesi, yerli tohumlarımızın tozlaşmayla bozulmaması için çok önemlidir.

Etiketler:Mera ıslah projesi örneği,,çayır mera resimleri,yapay çayır mera tesisleri,mera kanunu,mera kanunu 2020,mera kanunu 2020

 
Online Alışveriş Hemen Ara