Mix 5'li Karışım Yem Bitkisi
 

Mix 5' li karışım yem bitkisi: Mix 5'li karışım tek yılık BUĞDAYGİL ve BAKLAGİL karışımlarından oluşan tek biçimlik bir yem bitkisidir. İçeriğinden dolayı yüksek PROTEİN ve ENERJİ kaynağıdır.Hayvanlarda çok yüksek verim artışı sağlar. Hem kuru ot olarak hem de silajı yapılarak değerlendirilir.Karışımında kullanılan tohumlarımızın tamamı sertifikalıdır. Dekara 12-15 kg ekilir, ekim zamanı sonbahar buğday ekim zamanıdır.MEVSİMSEL YAĞIŞLAR ile kurak arazilerde yetişebilme özelliğinden dolayı çiftçilerimizin en tercih ettiği üründür. Kış sezonunda arazilerimiz boş kalmasın susuz yetiştiriciliği yapılır ve toprağa azot bağladığı için sonrasında ekilen üründe verim artışı sağlar. Bölgelere göre değişmekle beraber Nisan, Mayıs ayında hasat edilir.

Hem sulu arazilere hem de kuru arazilere ekim yapılabilmektedir. Mevsimsel yağışlarla kuru arazilerde ekimi yapılabilmektedir.

Karışımlar şu şekildedir.

Macar Fiğ Tohumu
Yem Bezelyesi Tohumu
Kılçıksız Buğday Tohumu
Kışlık Yulaf Tohumu
Tritikale Tohumu

 Kışlık bir bitkidir. Mükemmel bir enerji ve protein dengesi vardır. Hayvan beslemede mükemmel bir seçenektir. 5li mix'in içinde bulunan buğdaygiller, karışımda bulunan baklagillerin olumsuz etkilerini dengelemektedir. Özellikle kuru otu çok kalitelidir. Silajıda mükemmel olmaktadır. Dekara ortalama 1-1.5 ton kuru ot verebilmektedir; 5-6 ton silaj verebilmektedir.
Türkiye'nin tüm bölgelerinde problemsiz yetiştiriciliği yapılabilmektedir. Son yıllarda yoğun rağbet görmektedir. 
5'li mix yem bitkisi karışımda bulunan baklagiller nedeniyle toprağa yoğun azot vermektedir. Toprağın zenginleşmesini sağlamaktadır. Pamuk tarlalarında münavebe ekimi için tavsiye ettiğimiz bir yem bitkisidir. İnek, manda, at, koyun ve keçiler tarafından severek tüketilir.

5'li karışım yem bitkisi tohumumuz uzun yıllardır tüm ülke genelinde yoğun şekilde ekilmektedir. Tüm çiftçilerimiz sulu, susuz tüm arazilerde mükemmel verim almışlardır. Kışın boş bırakılan arazileri değerlendirmek için ideal en iyi yem bitkilerinden bir tanesidir. Proteini çok yüksek yem bitkileri arasında en başta gelmektedir. Karışımda kullandığımız tohumlarımızın tamamı sertifikalı olup yeni üründür. Çimlenme ve verim garantilidir. Taklit ürünlere karşı verim yönünden büyük bir üstünlüğe sahiptir. 

Detaylı Bilgi Almak İçin ve Sipariş İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz
0 322 239 88 08 - 0 532 266 40 41​

  

Online Alışveriş Hemen Ara