Macar Fiğ Tohumu

Macar Fiğ Yetiştiriciliği

Macar Fiğ tek yıllık bir yem bitkisidir. Dekara 10-15 kg Macar Fiğ tohumu ekilir. Macar Fiğ tohumu orta büyüklükte yuvarlak şekilli bir tohumdur. Son yıllarda Macar Fiğ yetiştiriciliği yaygınlaşan bir yem bitkisi çeşitidir. Macar Fiğ tohumu adını ıslah çalışmaları yapıldığı Macaristan'dan almıştır. Macar fiğ, baklagil ailesine ait bir yem bitkisi tohum çeşitidir. Yüksek besin ihtiva eden bir bir kaba yemdir.

Macar Fiğ yem bitkisinin Latince adı: Vicia Pannocia'dır. Macar fiğ kaba yem bitkisi kıraç ve kurak arazilere son derece uyumlu bir bitkidir. Soğuk iklim koşullarına İç Anadolu ve Doğu Anadolu Bölgelerimizin sert iklim koşullarına dayanıklı bir yem bitkisi türüdür. Tek başına ekilebildiği gibi tahıllarla karışık mix olarakda ekilen bir yem bitkisidir.

Macar fiğ tarımı çok fazla iş gücü istemiyen bir bitkidir. Macar fiği tanesi ve kuru ot balyası üretimi için ekilmektedir.

Macar fiğ tohumu fiyatları diğer yem bitkisi tohum fiyatlarına göre kg fiyatı daha ucuzdur. Macar fiğ tohum fiyatları hakkında güncel bilgi almak için: 0 322 239 88 08 - 0 555 997 50 75 - 0 530 300 52 73

 

Online Alışveriş Hemen Ara