ITALIAN RYEGRASS MİX'LE İNEKLER OTA, GÜĞÜMLER SÜTE DOYSUN...

Italian Ryegarss Mix Karışım Yem Bitkisi (Italian Ryegrass Mix Yem Bitkileri)

Italian Ryegrass mix tek yıllık özel karışım yem bitkisi tohumudur. Erkenci İlkbahar ve Sonbaharda ekilir. Çok yüksek besleyici özelliğe sahiptir. Sulu arazilerde 5-6 biçime kadar kurak arazilerde 2-3 biçim alınır. Dekardan sulu arazide 10-15 ton kurak arazide 5-8 ton yeşil ot üretilir.

Italian Ryegrass mix dekara 5 kg Ryegrass hayvan yem bitkisi tohumu ekilir. Tohum ekim derinliği 1.5-2 cm.dir.

İtalyan Ryegrass mix normal ısı aralığında ekimden 35 gün sonra ilk biçime ulaşır. Her 17-18 günde biçim yüksekliğine ulaşır. Bir yıl boyunca mütemadiyen biçilir. Her biçimde dekardan 1.5-3 ton yeşil ot hasat edilir.


Italian Ryegrass mix yem bitkisi; yeşil ot olarak, günlük biçerek, slaj olarak ve kuru ot yapılarak hasat edilir. Kendi hasatımız olan 60 ton civarında streç balyalı ryegrass paket ot silajı satılmıştır.

İtalyan Ryegrass mix; süt hayvancılığı ve besi hayvancılığı yapan hayvan yetiştiricilerini, hazır yem ve mısır sılajı külfetinden kurtaracak çok değerli bir yem bitkisi çeşitidir. Bu gün süt yemi, besi yemi ve saman ve ot fiyatları dudak uçuklatmaktadır. Ryegrass mix yem bitkisi tohumu hayvan yetiştiricisini bu girdabtan çıkaracak seçkin bir yem bitkisidir. Yatırımcı sormakta süt inekçiliği yapmak istiyorum para kazanabilirmiyim? diye soru sormakta Ryegrass mix yem bitkiniz varsa evet para kazanabilirsiniz.

ITALIAN RYEGRASS MİX'LE HAYVANLARINIZI UCUZA BESLEYEBİLİRSİNİZ

Italian Ryegass mix yem bitkisi süt inekçiliği, besi tosunu yetiştiriciliği, koyun ve keçi yetiştiriciliğinde süt yemi ve besi yemi, mısır slajı tüketimini azaltır. Çok yüksek süt ve et artışı sağlar.

Bu yem bitkisi tohumu, yem bitkisi karışım tohumlarından oluşan bir kaba yem çeşitidir. Besi ve süt hayvanlarında  %25 et ve süt artışı sağlar. Hayvanlarda gebe kalma oranını yükseltir. Tüylerde parlaklık sağlar. Tırnak ve meme sağlığında olumlu direnç sağlar.

Süt üretimi için İtalyan Ryegrass mix yem bitkisi çok kıymetli bir yem bitkisi çeşitidir. Türkiye'de süt üretimi için; süt üretim maliyetini ucuza maletmek için çok sayıda süt üretim çiftlikleri Ryegrass mix ot tohumunu ekmektedir. Ryegrass ve ryegrass mix yem bitkileri tohumları içerisinde yıldız yem bitkileridir.

Yerli fiğ (adi fiğ), Macar fiğ, Tritikale, Arpa, Yulaf ve mısır slajı ekerek hayvancılıkdan hakettiğiniz kazanca ulaşamazsınız. Dekar başı en yüksek tonajlı ve en yüksek besin değerli ot Ryegrass mix de, ekin çabucak kazanca ulaşın!!!

İlkbaharda 1 metre üzeri boy yapabilir. Çok yüksek kuru ot ve yeşil ot verimine sahiptir.

İtalian Ryegrass mix ot tohumu fiyat bilgisi ve tohum satın almak için:
Torunoğlu Tohum: 0 322 239 88 08 - 0 532 266 40 41 - 0 530 300 52 73 Adana

Etiketler:italian ryegrass mix,ryegrass,inek,lolium multiflorum,italyan ryegrass,kışlık yem bitkisi,besi,otu,süt,ot tohumu,ot slajı,italyan çimi,ingiliz çimi,yem bitkileri nelerdir ve nerelerde yetişir.

Online Alışveriş Hemen Ara